راهنمای تنظیمات وایرلس مودم ایرمستر ۳۱۰۰v مبین‌ نت

در این آموزش تصویری سعی شده است مرحله به مرحله مشترکین گرامی مبین‌نت از طریق گوشی همراه و یا لپتاب نام و رمز وایرلس مودم خود را تغییر دهند. مراحل مشخص شده در تصاویر زیر را با توجه به توضیحات هر عکس در زیرش دنبال کنید.

۱- ابتدا مرورگر خود را باز کرده و در آدرس باز مرورگر آدرس ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ را تایپ کرده و اینتر بزنید.

۲- در صفحه‌ی باز شده در قسمت username کلمه‌ی admin را با حروف کوچک تایپ کنید.

۳- در قسمت Password رمز عبور به کنسول مودم را تایپ کنید که به صورت پیشفرض کلمه‌ی admin با حروف کوچک است.

۴- در انتها بر روی «ورود به سیستم» کلیک کنید.

۵- از منوی سمت چپ گزینه‌ی Wi-Fi Configuration را انتخاب نمایید.

۶- سپس مطمئن شوید که در صفحه‌ی باز شده در منوی بالایی گزینه‌ی Network Settings انتخاب شده باشد.

۷- گزینه‌ی Wi-Fi Radio Status فعال و غیرفعال بودن وایرلس را مشخص می‌کند. که اگر تیک داشته باشد یعنی وایرلس مودم روشن است.

۸- گزینه‌ی Network Name همان نام وایرلس مودم شماست. نام دلخواه خود را وارد نمایید.

۹- گزینه‌ی Password رمز وایرلس مودم شما است. رمز مورد نظرتان را وارد نمایید. (بهتر است برای امنیت بیشتر رمزتان توام شامل اعداد و حروف باشد)

۱۰- مودم‌های ایرمستر ۳۱۰۰V دارای دو عدد SSID یا به عبارتی دارای دو عدد نام وایرلس هستند که در دستگاه‌هایی مانند تلفن همراه و لپتاپ و … اگر وایرلس مودم روشن باشد هر دو تای این SSID ها را پیدا خواهد کرد. کادر مشخص شده در بخش ۱۰ مربوط به نام وایرلس و تعیین رمز SSID2‌ می‌باشد که می‌توانید آنرا نیز تغییر دهید و یا با Disable کردن گزینه‌ی Enable 2nd SSID نام وایرلس دوم مودم را به کل غیرفعال نمایید.

۱۱-  گزینه‌ی Security Mode نوع امنیت وایرلس شما را تعیین می کند که بهتر است به صورت پیشفرض بر روی  WPA-PSK/WPA2-PSK قرار بگیرد.

۱۲- گزینه‌ی Maximum STAs تعداد دستگاه‌هایی که می‌توانند به صورت وایرلس به مودم متصل شوند را تعیین می‌کند. که اگر عدد ۰ درج شده باشد یعنی تا ۳۲ دستگاه می‌تواند به مودم متصل شوند.

۱۳- بعد از تعیین تغییرات، برای اعمال تنظیمات جدید بر روی Apply کلیک کنید.

تبریک می‌گوییم. شما توانستید نام و رمز وایرلس مودم خود را تغییر دهید. با در صورت مواجهه با هر گونه مشکلی با تلفت ۱۵۷۵ بخش پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *